Kuidas teha palju raha eimillestki? 1

Bitcoin on virtuaalne valuuta, mis on detsenraliseeritud – see asub tükkide kaupa üle kogu maailma erinevates arvutites.

Kuidas teha palju raha eimillestki?

Vaja on ... arvutit.

Et see toimida saaks, on vaja seadmeid, mis bitcoin’i-võrku ülal hoiaksid. Need on arvutid, mis teostavad hulga keerukaid arvutusi bitcoin’i andmetükkide kallal. Ka sinu arvuti võib selline seade olla ja enda arvutiressursi kasutusse andmise eest saad veidike bitcoin’e. Seda kutsutaksegi bitcoin’ide kaevandamiseks. Enamasti kasutatakse kaevandamiseks spetsiaalseid arvuteid, kuid kui su arvutil on üks või mitu võimsat graafikakaarti, võid ka sellega bitcoin’e kaevandades väikse kasumi teenida.

Kui palju ma teenin?

See, kui palju kasumit sa teenida võiksid, oleneb paljudest faktoritest. Esimene neist on „hash rate” ehk su masina tõeline jõudlus. Arvutid, mis on ehitatud bitcoin’ide kaevandamiseks, nõuavad palju elektrit (mis muidugi maksab). Kaevandamine muutub aja jooksul ka aina keerukamaks. Bitcoin on väga ebastabiilne valuuta, viimasel ajal on selle väärtus kõvasti tõusnud, kuid see võib iga hetk ka kõvasti langeda. Pea seda meeles, eriti siis, kui plaanid Bitcoine koguda ja mitte kohe kõike maha müüa. Kui tahad umbes teada, kui palju sa potentsiaalselt bitcoin’e kaevandada saaksid, kasuta mõnda internetis leiduvat tasuvuskalkulaatorit, otsi seda märksõnadega „Bitcoin profitability calculator”.

Kas ma saan kõik selle endale?

Kuigi sa võid tehnika poolest ka ise bitcoin’e kaevandada, on väga ebatõenäoline, et su praegu kasutuses olev arvuti päriselt kõigi kaevandusprotsessidega hakkama saab. Pigem tasub liituda mõne kaevanduskogukonnaga („mining pool”). See on kogumik seadmeid, mis on omavahel ühenduses ja jaotavad nutikalt jõudlust. Teenitud bitcoin’id jaotatakse kõigi kogukonnas olevate inimeste vahel.

Loe edasi Oliver Hainsalu õpetust rikkaks saamisest jaanuari Digist.

07.01.2018 01:00
Kuidas...

Kommentaarid

kolme aastane titt 1 aasta 4 kuud tagasi
saaks liituda vä

©Presshouse OÜ. Ajakirja Digi kodulehel www.digi.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.