Pildid telefonist tuppa

Kõige lihtsam viis vanaemale telegrammi saata Elektroonilised pildiraamid on müügil olnud juba aastaid, aga nende töölesaamine eeldas tüütut mälukaartidega jahmerdamist või piltide üleslaadimist mõnda pilveteenusesse. Nüüd on aga olemas pildiraam, kuhu sõbrad saavad otse oma telefonist uusi fotosid saata.

Pildid telefonist tuppa

Pelgasin, et pildiraami töölesaamiseks peab läbima tüütu draiverite ja häälestamiste kadalipu, aga kõik toimis valutult. Frameo käivitamine ja seadistamine on lihtne – pärast Wi-Fi-võrguga liitumist saab pildiraamile anda nime ja määrata asukoha, seejärel aga uute sõprade lisamiseks numbrilise koodi genereerida. Kui nüüd sõber selle koodi Frameo äppi sisestab, saabki ta oma telefonist pilte otse sinu pildiraami saata, lisades neile soovi korral ka allkirja.

Äpp on minimalistlik ja lihtne, andes ligipääsu kaamerale ja juba tehtud piltidele telefoni mälus. Pilte saab paraku kerida vaid lineaarselt, seega peab mõne vana foto saatmiseks sõrmega üksjagu ekraani silitama. Lisaks peab arvestama, et pilte saab saata vaid ükshaaval ning et vastuvõttev pildiraam kuvab pildi juures saatmise, mitte foto tegemise aega. Kuna pildiraami saab kasutada nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt, tuleb pildi saatmisel määrata ka n-ö fookusala, mida raam siis alati kuvada püüab.

Kokkuvõte: Lihtne võimalus vähem nutilembeseid suguvõsaliikmeid oma fotovooga kursis hoida või siis pereliikmete parimad pildid igapäevavaatamiseks kokku koguda.

Hinne: 4

Denver Frameo PFF-710 WiFi

Hind: 89,99 eurot

Kristjan Jung

04.01.2018 00:00
Järele proovitud

Kommentaarid


©Presshouse OÜ. Ajakirja Digi kodulehel www.digi.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.