Sony uuel katsel

Suurelt ja kompaktselt

Sony uuel katsel

Seis selgemaks

Kui kevadel tuli Sony välja uue telefoniseeriaga Xperia X , siis tekitas see pigem segadust. Kuigi selle seeria telefonid polnud otseselt halvad, jäid need konkurentidele alla. Nüüd aga kuulutati välja Xperia XZ, mis on õige uus tippmudel. Sel on 5,2tolline Full HD IPS-ekraan, alumiiniumist korpus, Snapdragon 820 kiibistik, 3 GB muutmälu ja 32 GB sisemälu.

Uus kaamera

Kõige rohkem on Sony rõhku pannud Xperia XZ-i uuele kaamerasüsteemile. Kaamerad on olnud Sony telefonide nõrk koht ja kuigi nad teevad neid ka paljude teiste tootjate telefonidele, on see jäänud pigem tarkvara kui riistvara taha. Nüüd on telefoni tagaküljel 23 Mpx F2.0 kaamera koos laserautofookuse ja RGB-IR-i sensoriga, mis peaks tagama tõetruumad värvid.

Müügil peagi

Osta saab veekindluse tasemega IP68 Xperia XZ-i alates oktoobri lõpust ja kuigi hind pole veel teada, jääb see arvatavasti 600–700 euro vahele. Saime ka ise kiirelt messioludes telefoni proovida ja kuigi koostekvaliteet on Sony tippmudelitele omaselt korralik, siis kaamera ülimas headuses meid mõne kiire testifotoga ära ei veendud.

--

Väike telefon on tagasi

Parem uudis kui uus XZ on hoopis Xperia X Compact, see tähendab, et väikesed Sony telefonid, mis on Eestis ülipopulaarsed olnud, on tagasi, ja seda meeldivalt madala hinnaga, kõigest 449 eurot. Võrdluseks – Z5 Compact tuli müügile 600eurose alghinnaga, mis nüüdseks on langenud 429 peale. Nagu eelmisel versioonil on ka sel 4,6tolline HD-ekraan (720 x 1280) ja karbist välja tuleb see Android 6.0-ga.

Mõningad mööndused

Kõik siiski pole nii roosiline, sest Sony on muutnud Compacti sarja kontseptsiooni. Kui varem peitus väikses kestas tippmudel, siis nüüd on sel keskklassi Snapdragon 650 protsessor ja pole ka IP-reitingut ehk veekindlust. Tagakülje kaamera on küll sama mis Xperia XZ-il, ees on aga kehvem (13 Mpx vs. 5 Mpx)

15.12.2017 00:00
Värske kraam

Kommentaarid


©Presshouse OÜ. Ajakirja Digi kodulehel www.digi.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.